Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

Technické parametre
Výrobca: samodomo Rozpätie: 0 mm Hmotnosť: 1100 g
Kategória: Lode - motorové Dĺžka: 500 mm Materiál: Balza, papier, preglejka,sklolaminat
Motor: SPEED 600
Popis

občas ked rozbijem lietadlo si idem zajazdit na vodu s mojím špecialom motor 600, regulator jeti 35, bateria nicd 1700 sanyo, vrtula 40mm stupanie jak šlak, skusim tam vrazit prevodovku aby sa to nehrialo, na plný plyn tak sedem minut než sa prehreje regulator na polplynu 20minut

ID Modelu: AM365 | Zobrazenia: 7322 | Pridané: 7. 4. 2010 o 09:44 | Autor: rogi

1 2
Autor Správa
mihal
modelár

Príspevkov: 569

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 4. 2010 o 15:36 | odkaz na príspevok
naco davate do lode vsedci hned prevodovku? vsetko ide spravit vhodnejsou vrtulkou. daj tam skusmo36 a a miernejsie stupanie.
prevodoukou pojdes do sily, predpokladam ze ty chces ist do rychlosti.
rogi
modelár

Príspevkov: 475

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 4. 2010 o 11:07 | odkaz na príspevok
"mihal":
naco davate do lode vsedci hned prevodovku? vsetko ide spravit vhodnejsou vrtulkou. daj tam skusmo36 a a miernejsie stupanie.
prevodoukou pojdes do sily, predpokladam ze ty chces ist do rychlosti.

aano chcem rychlost, ale na slovensku zohnat vhodnu vrtulu je zázrak, mám tam 37.5mm a stupanie 56 mm moc ťažka vrtula, mať tu 37 s polovyčním by bolo super, preto tu prevodovku aby nemal motor tak veľky odber, odhadom to je cez 20amperov a to je moc
Bydlisko: Ružindol ( 60 rokov )
mihal
modelár

Príspevkov: 569

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 4. 2010 o 11:58 | odkaz na príspevok
kukni si ceske veby mas tam krasny vyver vrtul
ggeerrii
modelár

Príspevkov: 618

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 4. 2010 o 20:04 | odkaz na príspevok
ako rychlo ide tato sranda ?
Bydlisko: bratislava ( 47 rokov )
rogi
modelár

Príspevkov: 475

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 4. 2010 o 23:35 | odkaz na príspevok
"ggeerrii":
ako rychlo ide tato sranda ?


tak to neviem aku rychlost má, ale neodlepy sa od vody nema odspodu na trupe lišty, aby sa voda odtrhla
Bydlisko: Ružindol ( 60 rokov )
ggeerrii
modelár

Príspevkov: 618

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 4. 2010 o 07:58 | odkaz na príspevok
aha
Bydlisko: bratislava ( 47 rokov )
mihal
modelár

Príspevkov: 569

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 4. 2010 o 08:30 | odkaz na príspevok
nedostane sa do klzu? na to nepotrebujes listy odspodu, staci len ta vhodnejsia vrtulka, motor tam mas dobry
Pancier
modelár

Príspevkov: 165

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 4. 2010 o 10:05 | odkaz na príspevok
Tak to sa kolega mihal náramne mýliš, lišty na trupe sú skutočne na to aby sa trup zodvihol - odtrhol z vody.
Bydlisko: Banská Bystrica ( 59 rokov )
rogi
modelár

Príspevkov: 475

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 4. 2010 o 10:33 | odkaz na príspevok
"Pancier":
Tak to sa kolega mihal náramne mýliš, lišty na trupe sú skutočne na to aby sa trup zodvihol - odtrhol z vody.


som rad že sa tu niekto vyzna aj v lodkach, tie lišti maju aj svoj nazov ale nechce sa mi to hladať, ta moja lod sa neodtrhne bez tych líšt trup je v zadu obli, dobre na slalom, snad dokončím niekedy kopyto prikladam foto, je to to iste ako ta žlta lod, inak vrtule v čechach maju ale platit za vrtulu paar euračov a za dopravu 10€ to nie,



Bydlisko: Ružindol ( 60 rokov )
mihal
modelár

Príspevkov: 569

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 4. 2010 o 11:31 | odkaz na príspevok
mozno sa mylim ale vysvetli mi, preco mne ide aj bez tych list do klzu...
jasne ze tomuto ich pritomnost vyrazne napomaha ale prvotne sluzia na odtrhnutie vody ked uz sa zdvihne, tak nech voda neobteka cele dno, tym ziskas mensi odpor voci vode...
ten trup je navrhnuty bez nich a jeho zakladnym problemom nieje ich absencia ale nevhodna vrtula na ten motor,
a mam pocit ze s tym stupanim je tam carbon hydro ktore sa moc na plny ponor moc nehodia.
neuvazoval si nad kupov striedaku?
rogi
modelár

Príspevkov: 475

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 4. 2010 o 14:02 | odkaz na príspevok
"mihal":
mozno sa mylim ale vysvetli mi, preco mne ide aj bez tych list do klzu...
jasne ze tomuto ich pritomnost vyrazne napomaha ale prvotne sluzia na odtrhnutie vody ked uz sa zdvihne, tak nech voda neobteka cele dno, tym ziskas mensi odpor voci vode...
ten trup je navrhnuty bez nich a jeho zakladnym problemom nieje ich absencia ale nevhodna vrtula na ten motor,
a mam pocit ze s tym stupanim je tam carbon hydro ktore sa moc na plny ponor moc nehodia.
neuvazoval si nad kupov striedaku?


tak áno svoj podiel ma aj vrtula, že sa to nechce viac odtrhnut od vody, striedak by bol OK, ale ma to problem, že nie všetky regulatori dokažu roztočit ponorenu vrtulu vo vode, v RCR bol o tom článok
Bydlisko: Ružindol ( 60 rokov )
mihal
modelár

Príspevkov: 569

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 4. 2010 o 15:29 | odkaz na príspevok
s tymto problemom som sa este nestretol. hod link na ten clanok
btw do klzu dostanes aj rovnu dosku.. nem musis mat spravny tah. inak som pocul vela pripadov kde 600 proste nedokaza dotlacit ten trup do klzu.
rogi
modelár

Príspevkov: 475

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 4. 2010 o 20:56 | odkaz na príspevok
"mihal":
s tymto problemom som sa este nestretol. hod link na ten clanok
btw do klzu dostanes aj rovnu dosku.. nem musis mat spravny tah. inak som pocul vela pripadov kde 600 proste nedokaza dotlacit ten trup do klzu.


tak šestovka je obyčajý komerční motor, mam aj VM ale ten som neskušal, ak budem mať čas naskenujem ten članok a pošlem to
Bydlisko: Ružindol ( 60 rokov )
mihal
modelár

Príspevkov: 569

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 4. 2010 o 21:42 | odkaz na príspevok
bo ja tam moc technicky problem nevidim preco by to nemal fungovat pod vodou, bo co sa tyka rozbehu aj poloponoreny sroub zacina pod vodou az potom sa vynori
rogi
modelár

Príspevkov: 475

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 4. 2010 o 13:57 | odkaz na príspevok
"mihal":
bo ja tam moc technicky problem nevidim preco by to nemal fungovat pod vodou, bo co sa tyka rozbehu aj poloponoreny sroub zacina pod vodou az potom sa vynori


máš pravdu fungujeto aj so striedakom len regulator musí byť pre loď, ten članok sa týkal motorov pre veľke modely ľodí, tam potrebuješ ine otáčky pri manevrovaní ako s rychlostnou lodkou, tam dokaže motor točit najnižšie až 80ot/min a to s vrtulou o priemere 90mm, pozeral som striedaky MVVS panku dosť drahe, ale kvalitne
Bydlisko: Ružindol ( 60 rokov )
1 2
  • Pridať komentár
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Úvodná stránka
  • 254 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Jakub815,