Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4
autor správa
banova
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 17:31 | odkaz na príspevok
Turnigy 30FPS Ultra-Mini DigiCam W/ 2GB SanDisk Micro SD



Tak už som sa s ňou aj trochu pohral Trochu ma prekvapilo že nebola zabalená v krabici ale iba v skáčku a bez návodu.
DaggyMAC mal si pravdu- je skôr do biela ako strieborna.
Akurát ten držiak ktorým sa to pripevňuje na lietadlo som dostal zlomený, tak som ho hňeď zalepil a jeden z tých zubov na tom držiaku čo zapadnú do tej kamery bol odlomený. Ale aj tak tam drží celkom dobre.
Akurát netuším načo je tam to tlačítko "mode" a to tlačítko hore čo je tam tá gulička a štvorček
Prosím vysvetlite mi ich funkciu.
A ten kábel slúži len a nabýjanie alebo aj na prenos dát?
Bydlisko: Bratislava/Žilina ( 29 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 19:47 | odkaz na príspevok
Pekne poporiadku:
Tlačídlo mode je funkcia, ktorou sa chváli hlavne model MD80. Je to tá istá kamerka ako Turnigy, len pod iným názvom. Ten gombík je vlastne aktivátor funkcie, ktorá zapne nahrávanie videa pri "započutí" nejakého zvuku. Vychádza to z podstaty použitia kamerky, pretože sa predpokladalo, že si ju budú ľudia kupovať kvôli jej špiónskym možnostiam. Vyskúšaj si to tak, že zapni kamerku stlačením POWER, zasvieti sa modrá diodka a červená blikne 1x krátko a 1x dlho pre inicializáciu pamäťovej karty. (To robí pri každom zapnutí). Potom stlač MODE a červená diodka začne rýchlo blikať. Potom lúskni prstami, zapískaj alebo zakrič pred kamerou. Blikanie červenej diodky sa spomalí, to signalizuje nahrávanie. Pre skončenie nahrávania stlač horné tlačidlo a kamera prejde do režimu "načúvania". Kamerku tak môžeš umiestniť nad dvere a pri buchnutí dvermi sa aktivuje nahrávanie.

Horný gombík som už spomenul, slúži na nahrávanie a zastavenie nahrávania. Mne ide dosť stuha, je potrebné ho zatlačiť silnejšie, prípadne trošku podržať silou. Potom sa rozbliká červená diódka (pri svietiacej modrej), vtedy nahráva.

USB kábel sa používa na synchronizáciu dát a nabíjanie. Po zasunutí kábla do USB sa inicializuje ako USB disk (ako klasický foťák alebo USB kľúč), z ktorého môžeš kopírovať súbory. Zároveň sa nabíja. Pre nabíjanie môžeš použiť aj iný zdroj USB - napríklad ja mám doma "wall charger" - sieťovú nabíjačku pre iPod, ktorá vyzerá ako klasická adaptér do siete, ktorá má vstup pre USB. Tam pripojíš kamerku a nabíja ti bez nutnosti zapínať počítač.

Včera a dnes som bol skúšať tú kamerku a už mám prvé letové videá. Točí to obstojne, ale posledná generácia iPodu nano má aj tak lepšie video. Čo ale chcem, za takú cenu je kamerka Turnigy skvelá.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
banova
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 19:56 | odkaz na príspevok
OK dik za informácie.
Prosím upni niekde to video čo si s ňou spravil a daj sem link ak máš čas.
Bydlisko: Bratislava/Žilina ( 29 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 20:10 | odkaz na príspevok
Pokusím sa čosi postrihať. Musím povedať, že má tá kamerka divno nastavenú ohniskovú vzdialenosť, čo pri porovnaní videa z iných zdrojov (mobil, iPod) sa zdá, že je Turnigy kamerka v miernom zoome. Na ceste už mám maličký FishEye objektív, tak sa to snáď zlepší. Chvíľku to potrvá, kým to uploadnem...
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
banova
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 20:15 | odkaz na príspevok
Hej je v zoome. Skúsil som tak trochu len po izbe.
Je tam nejaká indikácia stavu baterky? Buď keď je vybytá alebo nabytá?
Bydlisko: Bratislava/Žilina ( 29 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 20:40 | odkaz na príspevok
Indikácia nie je žiadna, výdrž batérie som neskúšal, ale podľa rôznych zdrojov som sa dozvedel, že kapacita batérie nestačí na zaplnenie 4Gb karty. Priložená karta je menšia, takže na jedno nabitie v pohode zaplníš 2Gb videa, čo je cca 70-80 minút videa. Pred každým lietaním ju nabíjam cca 15 minút až polhodinku. Bol som len dvakrát vonku, ale vždy som si zo sebou bral notebook, lebo som bol veľmi zvedavý na výsledné videá, tak som sťahoval hneď po pristátí.

PS: video je na youtube, ale kým ho spracuje, chvíľku to potrvá. Hneď ako to Youtube dokončí, hodím sem video.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
banova
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 20:56 | odkaz na príspevok
OK ďakujem.
Bydlisko: Bratislava/Žilina ( 29 rokov )
Brano
team RCPortál

Príspevkov: 3266

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 21:28 | odkaz na príspevok
Ja som to strcil na motorku a siel som jazdit na pretekarsky okruh.. Mal som to ale blbo uchytene a vzdy ked som pridal, obraz mam rozkmitany Inac celkom fajn kvalita, za ten peniaz

Trosku ma sere ten datum, ale uz som nasiel sposob, ako ho nastavit, ale nejak sa mi s tym nechce babrat
Bydlisko: Brno ( 33 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 21:33 | odkaz na príspevok
Na verzii MD80 sa dá vypnúť dátum a čas tým, že za riadkami s dátumami dáš N, ale mne to nefunguje. Je to asi vec syntaxu, tak sa tým budem zaoberať inokedy, keď budem mať čas.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
Brano
team RCPortál

Príspevkov: 3266

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 22:28 | odkaz na príspevok
Este vediet, aku verziu mam
Skusim sa s tym pohrat aj ja..

Mas k tomu navod? Ja som ztiahol zo stranky hobbyking, ale ta to nebolo spomenute.
Bydlisko: Brno ( 33 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 22:52 | odkaz na príspevok
Pre bežné užívanie odporúčam používať pribalený silikonový obal, pretože sa dosť ľahko môže ocitnúť kamerka na zemi. Chráni sa pred blatom, trávou a zakrýva mikrofón počas letu, tak aspoň nefučí tak nahlas. Keď už som pri tom mikrofóne, tak pri hlučnejšom prostredí sa kamerka akoby prepne a zvuk nahráva menej. Je to vždy lepšie, ako počuť chrastítka vo videu.

Rozlíšenie senzora je 640x480, ale sa softvérovo interpoluje na 720x480, preto je obraz videa mierne pretiahnutý oproti skutočnosti. Čo mi však viac vadí je fakt, že je kamerka v miernom zoome a to spôsobuje rozklepaný obraz pri akýchkoľvek menších pohyboch. Ak by bola v klasickom zobrazení, bola by kvalita omnoho lepšia, zmeniť sa to asi nedá (jedine zmenou ohniskovej vzdialenosti). Kamerka má snímaný obraz v rozsahu 72°. Človek má videnie v rozsahu 120-210° ale aktívne využíva iba 40-60°, zvyšok reaguje iba na veľké objekty, alebo veľmi výrazné. Nezdá sa mi, že by mala kamerka až taký zorný uhol, možno to je len marketingový ťah a dezinformácia potencionálnych zákazníkov. Nič to nemení na fakte, že tam ten zoom je! Čo sa mi páči je fakt, že optika obsahuje IR ochranu, čo oceníte pri porovnávaní videa z FlyCamOne, kedy namiesto slnka vidíte čierny kruh. Turnigy kamerka toto hravo zvláda a slnko zobrazuje správne. Kvalita videa je porovnateľná s FCO2 pričom obe kamery reagujú na zmenu svetelných podmienok preblikávaním kontrastu a jasu. Pri rozhodovaní vyhraje isto cena - Turnigy.

Plasty, ktoré sú obsahom balenia sú veľmi krehké a pri akomkoľvek vyššom tlaku sa veľmi radi poddajú a zlomia sa. Po dôkladnom prilepení držia pevne kamerku, ale keďže ju mám v silikonovom obale, je potrebné oblepiť kameru okolo držiaku. Vydržala aj kruté pády, čo vidieť aj na videu. Pribalený kábel je veľmi krátky, ale keďže je to miniUSB, dá sa použiť akýkoľvek, ktorý doma nájdete.

Video som natáčal na samokrídle Tomahawk počas veľmi slabých a turbulentných podmienok, preto ospravedlnite roztrasený obraz. Tomahawk je obratná mrcha a kamera to miestami nestíha. Na videu je Tomahawk už po repasii a vo farbách pre 2010 sezónu. Video ale pekne ukazuje kvalitu videa a na posúdenie obrazu úplne stačia takéto zábery. Sú postrihané z letov a pristátí (alebo skôr pádov), aby to bolo trošku zaujímavé. Už teraz sa teším na pekné letové videá, ktoré si natočím touto skvelou kamerkou.

Ešte obligátne "je lepšie raz vidieť ako 1000-krát počuť." Na koniec pripomeniem, že kvalita avi videa z kamery je trošku lepšia ako youtubové videá, pretože tie stratili na kvalite processingom.

odkaz na Youtube
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
Brano
team RCPortál

Príspevkov: 3266

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2010 o 23:30 | odkaz na príspevok
Paradicka video, obrezaval si ho zdola/zhora? Je zvlastne sirokouhle a nemas tam datum a cas V com si to upravoval?

ten zoom som si vsimol aj ja, co uz.. Som zvedavy, co povies,ked ti pride "rybie oko", aj ja som ho planoval kupit, ale pockam, kym to otestujes

Asi aj ja postriham moje video do par sekundoveho slotu (teraz ma 800MB) a dam na youtube

EDIT:
Takze takto to vyzera, ked zle uchytite kamerku

odkaz na Youtube
Bydlisko: Brno ( 33 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2010 o 07:22 | odkaz na príspevok
Video je pekné Blackshadow. Pozor ale na tie vibrácie. Okrem rozvlnovaného obrazu sa môže ľahko poškodiť elektronika, pretože tipujem, že kvalita pájkovaných spojov nebude najlepšia a napriek tomu, že má pevne nastavený objektív, škodí to CMOS senzoru. Nabudúce si ju upevni na prilbu, bude to zaujímavé.

Video som neorezával, len som ho vyexportoval vo widescreen mode, preto nie je vidieť čas a dátum. Upravoval som to v iMovie pre Mac a ten má funkciu stabilizácie obrazu, ale robí to tak, že si nazoomuje časť obrazu a tento výrez potom automaticky posúva v snahe opticky stabilizovať výsledný obraz. To sa mi nepáčilo kvôli už spomínanému zoomu kamerky, preto to vyzeralo divne. Som zvedavý, čo s tým spraví rybie oko (ktoré 24. odišlo z Moskvy).
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
banova
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2010 o 19:10 | odkaz na príspevok
Tak a zistil som problém.
Jak natáčam video tak uprostred natáčaného videa mám taký tmavý fľak asi 1x1 cm v tvare kruhu. Už som aj objektív čistil a nič
Bydlisko: Bratislava/Žilina ( 29 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2010 o 19:14 | odkaz na príspevok
Uploadni video ako to vyzerá.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
1 2 3 4
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 124 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 12 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: hasanuel, martin-,