Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4
autor správa
patrezko
modelár

Príspevkov: 238

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2009 o 17:45 | odkaz na príspevok
Ahojte,
chcel by som sa spytat na RC set pre zaciatocnika.
Mal som na plane si kupit RCset Skylark, ktory je aj cenovo vyhodny. Objednal som si ho v jednom eshope asi pred tyzdnom, no dnes mi to nedalo (skoro po tyzdni), tak som im napisal mail, ze co je s mojou objednavkou. Odpisali mi, ze lietadlo neni na sklade. Ale ked som ho pred tym tyzdnom objednaval, tak na sklade BOLO ! ... no co uz, nic neporiesim. Moje tyzdenne vyckavanie na lietadlo bolo marne...
Tak si idem objednat z ineho shopu. Chcel by som tento RCset -PC CESSNA - M1 - RTF 4kan FM35MHz
Obrazok:

Neake info : http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=product&id=33030
Tak co myslite, bol by to dobry set pre zaciatocnika ?
Alebo keby to nebolo velmi dobre, tak by ste mi vedeli nieco odporucit ?
P.S. : K tomu modelu je vsetko potrebne na lietanie ?
Dakujem velmi pekne,
Patrezko
Bydlisko: Rozhanovce
Ro.bo
modelár

Príspevkov: 1143

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2009 o 17:55 | odkaz na príspevok
V RC Revue bola na to recenzia hodnotili to tam ako vhodný model aj pre začiatočníka neviem už v ktorom čísle to bolo.
Bydlisko: Turčianske Teplice
patrezko
modelár

Príspevkov: 238

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 5. 2009 o 19:42 | odkaz na príspevok
a...treba mi este nieco k tomu dokupit, aby som mohol lietat ?
Bydlisko: Rozhanovce
Ro.bo
modelár

Príspevkov: 1143

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 5. 2009 o 13:22 | odkaz na príspevok
Ak som to dobre pochopil tak budeš potrebovať 8 ks alkalických bateriek do vysielača alebo tam rovno môžeš kúpiť nabíjacie je na tebe ako sa rozhodneš ak sa rozhodneš pre nabíjacie tak v tom prípade budeš potrebovať aj nabíjačku na nabíjanie bateriek vysielača. Nabíjačku máš v odkaze.
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=product&id=1823
Bydlisko: Turčianske Teplice
patrezko
modelár

Príspevkov: 238

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 5. 2009 o 19:09 | odkaz na príspevok
"Ro.bo":
Ak som to dobre pochopil tak budeš potrebovať 8 ks alkalických bateriek do vysielača alebo tam rovno môžeš kúpiť nabíjacie je na tebe ako sa rozhodneš ak sa rozhodneš pre nabíjacie tak v tom prípade budeš potrebovať aj nabíjačku na nabíjanie bateriek vysielača. Nabíjačku máš v odkaze.
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=product&id=1823

No, mam tu Cessnu 480 uz doma. V tom linku, co si mi poslal, je ta nabijacka. Ked tak na to pozeram, ide to na 220V (do "zastrcky" a da sa s tym nabijat ovladac (tych 8 batieriek, ked ich mam nabijacie) a aj ta baterka, co je v lietadle.
Lebo k lietadlu som mal tiez nabijacku, ale ta nabijacka nie je na 220V, ale na autobateriu.
Takze keby ze chcel nabijat tu baterku, co je v lietadle, doma tak musim si este dokupit tu vec, naco si mi dal link?
Trocha zlozito vysvetlene, no ale jak inak to mam pochopit
Dik
Bydlisko: Rozhanovce
Ro.bo
modelár

Príspevkov: 1143

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 5. 2009 o 20:39 | odkaz na príspevok
Tá nabíjačka čo si mal pri lietadle je na nabíjanie pohonnej baterky ktorá bola tiež súčasťou tvojho setu./na napájanie motora a palubnej elektroniky lietadla/Nabíjačka na ktorú som dal link je čisto iba na nabíjanie vysielačky. Nabíjačka je preto na 12V aby sa dalo nabíjať na letisku autobatériou ak chceš nabíjať doma je k nej potrebné dokúpiť 12V zdroj ale to na stránke predajcu nebolo napísané v návode je uvedené koľko mA by mal mať ten zdroj na nabíjačku aby to utiahol pozri to v návode a daj vedieť.
Bydlisko: Turčianske Teplice
patrezko
modelár

Príspevkov: 238

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 5. 2009 o 22:06 | odkaz na príspevok
Pozrel som do toho navodu. Pise tu, ze baterku mozem pripojit aj na stabilizovany sietovy zdroj 13.8 V s prudovou zatazenostou aspon 1.5 A.
A baterku mam 11.1 V (3s), 1500 mAh Li-poly.
Bydlisko: Rozhanovce
patrezko
modelár

Príspevkov: 238

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 5. 2009 o 22:09 | odkaz na príspevok
Napriklad taketo tu nieco by mi trebalo ?
http://rcm-pelikan.cz/index.php?sec=product&id=35866
Bydlisko: Rozhanovce
Ro.bo
modelár

Príspevkov: 1143

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 5. 2009 o 20:07 | odkaz na príspevok
Ten čo si vybral je dobrý ak sa modelárstvu chceš venovať aj v budúcnosti a si ochotní do toho toľko investovať tak ten ti vydrží veľmi dlho ale ak chceš niečo ušetriť tak ti postačí aj slabší ten čo je v linku má 12A a tebe postačí zatiaľ aj 1,5A. Ja mám 5A a nabíjam aj 4000mA
baterky a v pohode mi postačuje. Je to na tebe ako sa rozhodneš ale myslím že dobrý kompromis je 5A zdroj na teraz budeš mať veľkú rezervu a keď si v budúcnosti kúpiš lepšiu nabíjačku ktorá bude zvládať aj silnejšie baterky tak zdroj využiješ a pritom teraz aj trochu ušetríš.
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=product&id=38083
Bydlisko: Turčianske Teplice
dertypek
modelár

Príspevkov: 226

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 5. 2009 o 21:09 | odkaz na príspevok
mozem odporucit aj pre zaciatocnika ... ALE .... kedze predpodkladam ze toho este nemas moc nalietane tak kup aj nejake nahradne vrtule popripade si zakup simulator alebo si ho odniekoho pozicaj... najzakladnejsie veci sa naucis aj v sprostom klasikom FMS simulatore od multiplexu a je zadara
Bydlisko: Topoľčany - Tovarníky ( 37 rokov )
patrezko
modelár

Príspevkov: 238

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 5. 2009 o 23:58 | odkaz na príspevok
Dakujem velmi pekne za rady.
Vcera som skusal len tak brazdit ihrisko s lietadlom, no zatial iba na zemi
Chcel som ho dnes nabit a zajazdit. Nabijal som to podla navodu...pripojil som to na autobateriu, zapojil setky kable do krabicky, a mal som cakat 1.5hodiny az 2hodiny, pokym sa mi to nabije. Po dvoch hodinach som to odpojil, dal som baterku do lietadla a nic. Nejde. Neviem ani preco. Cely vikend v riti...
Viete, kde som urobil chybu, ze mi to nejde ?
Bydlisko: Rozhanovce
patrezko
modelár

Príspevkov: 238

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 5. 2009 o 00:25 | odkaz na príspevok
mhm, a nemohol som tym znicit baterku ?
Bydlisko: Rozhanovce
TwI5ter
modelár

Príspevkov: 441

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 5. 2009 o 00:58 | odkaz na príspevok
Tie nabijacky co davaju vsete od pelikanu radim vyhodit oknom ..... a kupit poriadnu ta moja co som mal pri SL2 mi znicila bateriu....
Bydlisko: Part. Lupča
patrezko
modelár

Príspevkov: 238

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2009 o 20:13 | odkaz na príspevok
Nabijacku uz mam doma. Dnes som to si to vyskusil, to lietanie, no ale dopadlo to ako dopadlo .
Nastastie iba zlomene kridlo. Skusim to zlepit a dat tam papierovu pasku. Mozno to podrzi.
Ako lepite vy polamane kridla ?
Bydlisko: Rozhanovce
dertypek
modelár

Príspevkov: 226

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2009 o 20:29 | odkaz na príspevok
existuje na to specialne lepidlo je to bud sekundove od rcm pelikan asi za 1.30 eura alebo aj styrolep ktory je tiez celkom perfektny ale s tym sekundakom zlepis na 100% vsetko ...
Bydlisko: Topoľčany - Tovarníky ( 37 rokov )
1 2 3 4
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 249 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 5 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 13 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Antonov01,