Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
errust
modelár

Príspevkov: 147

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 4. 2010 o 17:46 | odkaz na príspevok
budem rád, ak mi poradíte nejaký akrobat, nemusí byť nejaký ´´superšpeciál´´, zatial som zvládol piper super cub.
bolo by výborné ak by to bol epepák (precalen učný acrobat), ale zas nechcem tie také dosky ale niečo ako ten acro master od multiplexu, ten sa mi veľmi lúbi, len neviem či je zrovna na učenie akrobacie

P.s.: ak by boli na učenie akrobacie lepšie tie dosky, tak by som aj to strpel
Bydlisko: BA, okolie (Marianka)
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 4. 2010 o 18:11 | odkaz na príspevok
Tento post je aj na inom fóre, ale ako autor ho prekopírujem aj tu:

Od modelu som požadoval:
-odolnosť, preto asi EPP
-konštrukčná komplikovanosť nevadí (hoci aj rozsyp)
-skladovateľnosť, preto rozpätie 1m - 1,2m
-dobré letové vlastnosti (aj na 3D)
-priestorový trup
-možnosť použitia týchto komponentov:

Doma mám motor TGY AerodriveXp SK Series 35-36 910Kv,
regulátor TURNIGY Plush 40A,
batériu ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P 20C,
servá na výškovku a smerovku BMS-380MG 15.6g a na krídelká klasické HXT900.

Pre začiatky som uvažoval o EPP modeli hlavne kôli opraviteľnosti, ale konštrukčné modely sú dynamickejšie. Zatiaľ som uvažoval o týchto:

Katana od VA models 77€

Výhodou je nižšia cena, odolnosť, na EPP pekný vzhľad, dobré letové vlastnosti, páči sa mi plastový motorový kryt (aspoň to nevyzerá ako obyčajný EPP model), dostupnosť.

Multiplex Acromaster 116€

Acromaster výborne lieta podľa videí a aj ohlasy majiteľov sú pozitívne. Slabou stránkou je Elapor, slabá stena okolo motora, ale úpravám sa nebojím, preto to nevidím ako prekážku. Skôr je prekážkou cena, ktorá síce v tak malých modeloch je zanedbateľná, ale za tú cenu sa dá kúpiť aj "lepšie modely", napríklad:

PA Katana Mini 94€

Modely od PA sú skvelé, je to meno samo o sebe. Je to síce konštrukčný model, ale ak letovými vlastnosťami predčí tie predchádzajúce, nebudem sa mu brániť. Je pekne spevnený uhlíkom, ale slabým článkom je podvozok, ktorý sa rád vytrháva. Sú to však veci, ktoré sa dajú napraviť ešte pred záletom, preto to nerieším. Katana Mini má asi najlepší pomer cena/užitočná hodnota.

Katana EP 106€

Katana klasickej konštrukcie. Katany lietajú dobre, ak sú ľahké. S mojou výbavou to bude skôr stíhačka, tak neviem.

E-flite Mini Funtana 110€

Funtana má väčšiu plochu krídel, dobré letové vlastnosti, ale klasickú konštrukciu. Tu by som sa viac bál, že ju rozbijem skôr ako napríklad Katanu od PA.

?ItemIdx=0]BK MSS Super Star 1200 mm cca 60€

Divný model, moc dôveru nevzbudzuje, ale bije sa so mnou kúpiť lacný model, aby v prípade nehody nestál za plač. Zase letové vlastnosti môžu byť horšie ako napr. Katany od VA. Tu vyhráva cena.

?ItemIdx=7]BK MX2 ARTF 1210 mm cca 144€

Výhodou motor s motorom, prípadne možná dohoda s niekým, kto chce motor a servá, alebo si nechám do iného modelu. Výhoda Elapor, nevýhoda Elapor a cena.

EPP Extra od Styromana 56€

Holý výrez Extry z EPP. Výhodou považujem to, že si ju môžem postaviť ako chcem ja, do EPP sa krásne reže a páli, cenovo po pripočítaní koliesok, tiahiel atp vychádza podobne ako Katana od VA, ale táto Extra je väčšia.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
errust
modelár

Príspevkov: 147

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 4. 2010 o 20:49 | odkaz na príspevok
Jednoznačne vyhráva 1. katana, parádna povrchovka a celý vzhlad, a aj priaznivá cena, už sa teším na prvé stretnutie
Bydlisko: BA, okolie (Marianka)
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 4. 2010 o 21:22 | odkaz na príspevok
Nevýhodou Katany od VA je tá, že ma naozaj hrubý a chlpatý povrch. Z pohľadu dynamiky letu katastrofa, z pohľadu pokojnejšieho letového prejavu dobrá vlastnosť.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 4. 2010 o 23:19 | odkaz na príspevok
"DaggyMAC":
Nevýhodou Katany od VA je tá, že ma naozaj hrubý a chlpatý povrch. Z pohľadu dynamiky letu katastrofa

Definuj
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 4. 2010 o 11:15 | odkaz na príspevok
Chlpatý povrch brzdí. Ak sa model rozbehne, rýchlo stratí rýchlosť. Pri rovnakom modeli s rovnakou váhou ale s hladkým povrchom je let dynamickejší, model naberie vyššiu rýchlosť a pomalšie sa vytráca ako pri hrubšom povrchu. Toto mi pripadá ako slovíčkarenie, že?

"lv":
Definuj

Tie tvoje citácie predchádzajúceho príspevku s jedným slovom a smajlíkom majú na diskusnom fóre nejaké opodstatnenie?
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 4. 2010 o 13:09 | odkaz na príspevok
"DaggyMAC":
Chlpatý povrch brzdí. Ak sa model rozbehne, rýchlo stratí rýchlosť. Pri rovnakom modeli s rovnakou váhou ale s hladkým povrchom je let dynamickejší, model naberie vyššiu rýchlosť a pomalšie sa vytráca ako pri hrubšom povrchu. Toto mi pripadá ako slovíčkarenie, že?

Tie tvoje citácie predchádzajúceho príspevku s jedným slovom a smajlíkom majú na diskusnom fóre nejaké opodstatnenie?

Majú...., pretože to spomalenie je tak nepodstatné, že to to na metrovke nemôžeš poznať.
Chlpatosť ale ovplyvňuje to, že sa menej trhajú prúdnice a model je stabilnejší.
To že EPPáky lietajú pomalšie j dané plošným zaťažením. Metrový EPPák má od 450 do 550g. Konštrukčný model rovnakých parametrov má od 700 do 1000g. A wo tom to je
A ešte som zabudol, dynamiku modelu udáva vrtuľa. Jej priemer, stúpanie a otáčky...
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
errust
modelár

Príspevkov: 147

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 4. 2010 o 15:24 | odkaz na príspevok
tak teraz fakt neviem ale ak bude pomalšia, tak mne to príde len vhod, a epp to musí byť

mohol by si mi teda poradiť ktoré by si si na mojom mieste vybrat okrem klsických balzových konštrukcii?
Bydlisko: BA, okolie (Marianka)
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 4. 2010 o 18:42 | odkaz na príspevok
"errust":
tak teraz fakt neviem ale ak bude pomalšia, tak mne to príde len vhod, a epp to musí byť

mohol by si mi teda poradiť ktoré by si si na mojom mieste vybrat okrem klsických balzových konštrukcii?

Ak to je prvý akrobat, tak rozhodne nie priestorový trup, zle sa to opravuje. Jednoznačne "doskáč"
Flash, Jak 55
Blade, Jak 55
Superzoom
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
errust
modelár

Príspevkov: 147

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 4. 2010 o 19:14 | odkaz na príspevok
tak to teda bude BLADE , páči sa mi z nich najviac, cenu má výbornú

a ked bude rozbalený, tak si mozem ´´skopírovať ND´´ ?
Bydlisko: BA, okolie (Marianka)
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 181 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 8 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Daniil,