Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

Technické parametre
Výrobca: vlastná Rozpätie: 850 mm Hmotnosť: 520 g
Kategória: Lietadla - elektrické Dĺžka: 750 mm Materiál: EPP
Motor: Turnigy 2835 1000kV
Popis

Ďalší model do zbierky je ruská stíhačka Lavočkin určená pre EPA kombatenie v sivo-sivej farebnej schéme. Vo vzduchu je dobre viditeľná a má nádhernú siluetu poriadneho warbirdu pri podvečernom polietaní, najmä kvôli tučnému trupu a červenému ňufáku, ktorý doslova kričí UHNI! Ešte je potrebné doladiť zopár detailov, ťažisko, diferenciáciu krídelok atp. Ruské stíhačky sa mi veľmi páčia, ešte uvažujem nad Mig-3, ten je tiež pekný.



Holé výrezy z EPP som kúpil za kamarátsku cenu od známeho z Košíc. Začal som osadzovať, ale keďže som nemal doma HXT500vky, dal som na krídelká HXT900. Na výškovke je tiež to isté servo. Regulátor je Hobbyking SS 18-20A a motor je zvonček TowerPro Brushless Outrunner 2410-08T 890kV s vrtuľou GWS HD 9x5, pričom ťahá cca 7A. Možno by to chcelo niečo s vyšším kV ale na večerné polietanie za domom zatiaľ stačí. Prijímač je FrSky štvorkanál.



Model som nafarbil zriedenými akrylátovými farbami, lepil som ho chemoprénom a tavným lepidlom. Kabínku som lepil UHU Por-om. Motorový kryt a priestor pre batériu drží na magnetoch. Viac však povedia fotky.

ID Modelu: AM745 | Zobrazenia: 7213 | Pridané: 23. 5. 2011 o 14:54 | Autor: DaggyMAC

Autor Správa
johny163
modelár

Príspevkov: 480

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2011 o 14:48 | odkaz na príspevok
moc fajné ..... dufam ze pridas aj video....a viem ze je to OT ale co povies na toto daggy ? http://rcmodely-forum.sk/pult-pre-vysielac-t1049-45.html ( je to uplne dole)
Bydlisko: Malacky
marianmacek
modelár

Príspevkov: 1332

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2011 o 06:48 | odkaz na príspevok
Krásne lietadlo, aj mne sa veľmi páčia stíhacie lietadlá z druhej svetovej vojny. Pre nedostatok času, si kupujme už hotové.
Bydlisko: Piešťany ( 51 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2011 o 11:14 | odkaz na príspevok
Kúpil som si ho na kombat, ale u nás v okolí Starej Ľubovne nepoznám nikoho, kto EPA kombat lieta (skôr Košice), takže to je stroj skôr na večerné polietanie a experimentovanie. Už som s ním preletel cez strom (vrtuľa si spravila cestu) a aj havaroval, lebo som mal prijímač vedľa regulátoru a stratil signál. Model to všetko vydržal a ochotne zvláda všetky moje snahy o jeho deštrukciu vo vzduchu. Pri tomto viem, že mi vydrží, ale tie (komerčné) kupované mi pripadajú veľmi krehké.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2011 o 11:50 | odkaz na príspevok
DaggyMAC:
a aj havaroval, lebo som mal prijímač vedľa regulátoru a stratil signál.

Zaujalo ma to, čo si povedal. Ja mám v Easygliderovi regulátor položený rovno na prijímači, lebo tam nie je miesto a inak sa to nedá a v živote som nestratil signál, a to mám inkvizítormi opľuvanú Turnigy 9x. Tak buď ta havária nebola spôsobená tým, čo si myslíš, alebo začínam mať pochybnosti o Futabe, resp. máš tam FrSky modul?. Alebo to závisí od typu regulátora? Niektoré rušia a iné nie?
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2011 o 13:46 | odkaz na príspevok
Aj mňa to zaujalo. Model normálne letel a pri jednej otočke nereagoval na nič. Bol som ďalej od seba a model sa pod plynom zrútil do trávy bez žiadnej odozvy. Keď som pribehol k nemu, nič mu nebolo, tak som začal pozerať, v čom mohla byť chyba. Jediné čo ma napadá je to, že štvorkanálový prijímač FrSky má jedinú krátku anténku (pozri si na HC ako vyzerá), ktorá bola schovaná za regulátorom, takže v inkriminovanej zatáčke mi regulátor zatienil anténku a tá stratila príjem. Odvtedy mám koniec antény vyvedený von z trupu a žiaden problém. Nejde teda o polohu samotného prijímača ale o polohu anténky. Týmto manévrom som aspoň zistil, že EPP je naozaj "unbreakable".
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2011 o 14:26 | odkaz na príspevok
Aha, môže byť, ja mám presne takú istú anténku, ale smeruje dozadu pod baterku, takže zdola je vlastne pre vysielač vždy viditeľná. Ale keď letím na chrbte, tak ju tieni baterka, ale možno to nevadí... chcelo by to asi potestovať trocha. Možno baterka nevadí, ale v regulátore sú všelijaké rušiace signály, lebo sa tam generujú impluzy pre motor, tak možno preto...
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2011 o 21:11 | odkaz na príspevok
Tak nakoniec som to vyriešil takto:



Anténku som zalial tavným lepidlom aby sa neodtrhla a prijímač dal do takej polohy, aby trčala anténka z jednej strany von. Pôvodne bola anténka v trupe pod regulátorom voľne pohodená. Na 8kanálových prijímačoch sú anténky 2, takže jedna ide vodorovne a druhá o 90° smerom dole. Dnes som skúšal s Lavočkinom dosah, lebo bola dobrá termika, tak mi ho vyťahovalo rýchlejšie dohora a nemal som žiaden problém ani akrobatiť s maličkou bodkou na oblohe.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
Jefim
modelár

Príspevkov: 26

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2011 o 22:55 | odkaz na príspevok
Ak by si mal záujem, tak túto sobotu 28.5.2011, alebo ak bude zlá dažďová predpoveď tak potom v nedelu bude súťaž EPA COMBATu v Prešove, môžem ti tu ešte zajtra napísať či sobota alebo nedela a môžeš prísť a polietať alebo popozerať. viac tu: http://rcletisko.webnode.sk/epa-combat-ww2/
Bydlisko: Prešov
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2011 o 23:11 | odkaz na príspevok
Došiel by som rád, ale tento víkend som na západe. Škoda V KE (asi Kavečany) je v sobotu svahová súťaž, čo mi tiež nevychádza. Nebude niečo v Ražňanoch v najbližšej dobe?
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
Pampusik
modelár

Príspevkov: 193

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 5. 2011 o 17:40 | odkaz na príspevok
Cauko , chcel by som sa opytat, kde sa daju kupit tie vyrezy? Ja si robím vlastný, mam tu aj nejake toto, este to neni hotove ,
Bydlisko: Sered
Pampusik
modelár

Príspevkov: 193

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 5. 2011 o 17:47 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Sered
Jefim
modelár

Príspevkov: 26

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 5. 2011 o 19:02 | odkaz na príspevok
tvoj model má plochý trup, v EPA väčšinou lietame s polomaketou, viac EPA COMBAT modelov nájdeš tu: http://rcletisko.webnode.sk/epa-aircraft-ww2/ , ak by si niečo chcel konkrétne tak napíš tam na odkaz pri modeloch
Bydlisko: Prešov
Pampusik
modelár

Príspevkov: 193

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 5. 2011 o 06:50 | odkaz na príspevok
ok omrknem to,
Bydlisko: Sered
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 7. 2011 o 14:01 | odkaz na príspevok
Lavočkin už nie je kategórie EPA, pretože som ho osadil motorom Turnigy 2836 1000kV, s 9x5 GWS HD berie 22A s cca 250W, pričom sa ustáli na 220W. Naložil som ho 2200mAH 3s LiPolkou a s letovou hmotnosťou 520g má motor ťah okolo jedného kila. Pridal som smerovku a s Lavočkina sa stala akrobatická letecká patrola, krúžiaca nad naším domom.

Zo zábavného lietadla sa stalo ešte zábavnejšie, tak si užívam stúpavé výkruty, visenie, nožáky atp. Na realizme letu už nič nie je realistické. Nebojte sa naložiť lietadlo, pokiaľ sa točí vrtuľa, lietať bude, inak padá ako kameň, na svoju veľkosť je už dosť ťažký. Ešte foto:

Bydlisko: PB ( 38 rokov )
  • Pridať komentár
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Úvodná stránka
  • 235 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 21 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: