Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4
autor správa
rado101k
modelár

Príspevkov: 425

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 15:31 | odkaz na príspevok
Vsetky 3 su do 200€,podporuju 2,4GHz a su 6 kanalove...
Ale netusim ktoru si vybrat!!!!Mala by sa dat pripojit k pocitacu na simulator a aby mala dobre prehladne nastavenie menu+Casovac!!Dostupne prijimace maju asi vsetky tri.
Ak ich mate,tak Vas prosim o Vase skusenosti....
Bydlisko: Bratislava
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 15:57 | odkaz na príspevok
Mám Optic 6. Z tých troch by som bral opäť Optica, pretože napriek negrafickému displeju má viac funkcií. Na Optica je (po premyslenom zapájaní) možnosť namixovať štvorservové krídla, má kombinovateľné letové režimy, stopky na plyne a časovač, 2 voľné mixy, proporcionálne ovládanie klapiek (alebo bŕzd) na boku vysielača, šikovne umiestnené prepínače (HOLD a Throttle-CUT), veľký displej na ktorý sa dobre pozerá aj na slnku, po naučení skratiek prehľadné menu, vymeniteľné moduly, pekne spolupracuje s USB pripojením (USB kábel nie je súčasťou), má jemne nastavenie trimrov (50% hore, 50% dole). Subtrimy, mixy, expo, D/R sú samozrejmosťou u všetkých.

Dx6i ževraj nevie mixovať 4servové krídla (načo aj), problém s trimom, má jednoduché letové režimy, na druhej strane má grafický displej.

O Futabe sa neviem vyjadriť, ale isto sa vyjadria tí, ktorí ju majú.

Ak by som teraz kupoval, tak sa poobzerám radšej po Eclipse 7, začali ju opäť predávať, ale dá sa kúpiť aj "lietaná", pričom je to rádio o kategóriu vyššie ako Optic (nie len počtom kanálov). Ja som si vybral Optica preto, lebo som chcel doňho Assana 2,4ghz modul. Pozri si ceny FASST, Spektra a DSM2 prijímačov a porovnaj ich s Assanom. Teraz nechcem rozbúriť vojnu tým, že Assan a "tie lepšie" systémy sa nedajú porovnávať, ale priznajme si, tento koníček ide to peňazí. Ja mám v každom modeli prijímač, nemusím ich prekladať. Assan funguje, nemám s ním problémy.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
rado101k
modelár

Príspevkov: 425

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 16:11 | odkaz na príspevok
Mas tam assan modul?ale ved tam je z vyroby namontovany 2.4GHz modul a v baleni je aj jeden prijimac.....preco si ho dal prec?
nooo ale dobre argumenty si povedal,skoro som bol rozhodnuty pre dx6...
ja tiez chcem mat v kazdom litadle prijimac.....assan prijimace beries asi z HC,ze?eclips 7????? nie radsej FF7?
Bydlisko: Bratislava
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 16:17 | odkaz na príspevok
Ja som Optica kúpil z USA za dobrú cenu, pôvodný 72mhz modul na Slovensku nemôžeš používať, tak som ho predal do Anglicka, ale pôvodný zámer na Optica bol Assan. Áno, kupujem prijímače z HC a keď si všimneš, idú na dračku, takmer stále ich majú vypredané do mínusu. Je rozdiel dať za prijímač $20 alebo 60€, nie?
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
rado101k
modelár

Príspevkov: 425

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 16:35 | odkaz na príspevok
No hej,ta cena na HC je super,tiez mam odtial kopu veci..ale keby som chcel pouzivat Assan,tak by asi nefungoval s original modulom Optic???

Eclipse 7 nie je uz trosku stary model?Som ho nasiel za 220€.....
Bydlisko: Bratislava
Ro.bo
modelár

Príspevkov: 1143

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 16:36 | odkaz na príspevok
Ja pridám svoj názor ale ktorú kúpiť ti neporadím ja som mal Optic 6 Sport potom som prešiel na Optic 6 som spokojný žiadne problémy som nemal všetko funguje tak ako má.
Moje hodnotenie Optic-6 je to spoľahlivý vysielač nákupná cena je prijateľná ponúka všetko potrebné jeho úžitková hodnota prevyšuje cenu v menu sa pohybuje dobre ak lietaš elektro má stopky na plyne výmenný VF modul a ostatné už napísal DaggyMac ak pôjdem do ďalšieho levelu a budem meniť vysielač tak zas to bude Hitec.
Bydlisko: Turčianske Teplice
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 16:39 | odkaz na príspevok
2,4ghz prijímače nie sú navzájom kompatibilné. Na to, aby si mohol používať Assan, musíš mať Assan prijímače a modul. Takisto Fasst má svoje moduly a prijímače, ktoré nefungujú s DSM2 a naopak. Tomu sa hovorí "nutnosť vernosti značke".
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
rado101k
modelár

Príspevkov: 425

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 17:15 | odkaz na príspevok
A co takto spojit Assan modul 2,4GHz a vysielacTurnigy 9k z HC,??
Bydlisko: Bratislava
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 17:24 | odkaz na príspevok
To je dobrá voľba, ale ten vysielač má nejaké problémy s mixmi - nefungujú správne, napr. Delta mix má problémy atd. Za takú cenu 9 kanálové rádio je paráda. Optica, Futabu alebo Spektrum máš istotu, že ti bude fungovať všetko. Neviem či sa dá kúpiť Optic bez modulu, skús sa opýtať v predajni, ale pochybujem, že to predajú len tak. Keď si to tak vezmeš, tak Spectra v Opticovi je parádny systém s možnosťou telemetrie.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
Ro.bo
modelár

Príspevkov: 1143

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 20:00 | odkaz na príspevok
"rado101k":
A co takto spojit Assan modul 2,4GHz a vysielacTurnigy 9k z HC,??


Určite by to fungovalo cena vyzerá super v cene vysielača nie sú baterky je to iba vysielač ale aj tak je cena zaujímavá. Predávali ju potom ju stiahli z predaja a nedávno sa objavila zas tá prvá mala problémový soft možno už to opravili ale zatiaľ sa mi nič o tom nepodarilo nájsť.
Mne to tiež prebleslo hlavou ale potom som od toho upustil cena je dobrá ale je to riziko ja by som do toho nešiel. Je to aj tu na fóre dal som tam aj návod.
Sledujem aj jednu tému na inom fóre len tak pre zaujímavosť chcem vedieť ako to nakoniec dopadne.
http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=18631&highlight=turnigy
Bydlisko: Turčianske Teplice
banova
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 20:11 | odkaz na príspevok
Tak aj ja napíšem svoje.
Ja mám tiež Optic 6 2,4Ghz s pôvodným VF modulom aj prijímačom a nesťažujem sa. Dosah som skúšal prechádzkou po lúke tak 500- 600m som šlapal pri stálom výhľade na model a fungovalo to bezchyby ani model som potom už nevydel tak som išiel naspäť. Najviac sa mi páči tlačítko LOCK ktoré je poruke hneď vedľa displeja a na DX6i myslím že také niečo nieje aspoň čo som sa pozeral som nenašiel a ak lietaš vetrone je to celkom dobre pri plachtení. Pri tomto pôvodnom VF module Spectra 24 je možnosť vybrať si režim vysielania Normal a Scan.

Normal: VF modul vysiela na kanáli ktorý je daný od výrobcu a na ňom komunikuje s prijímačom.

Scan: VF modul skenuje všetky kanály a zavesí sa na jeden ktorý je voľný a na ňom komunikuje s prijímačom.

Ten režim SCAN sa odporúča používať v silne zarušenom prostredí ale má to jednu podstatnú nevýhodu:
Ak vypadne napájanie na prijímači tak vysielač cestu k prijímaču ešte nájde len to trvá dosť dlho 5-6s ale ak vypadne napájanie vo vysielači ten po zapnutí zmení kanál a už sa nespojí s prijímačom a aeroplan je vydaný na milosť nemilosť vetru.

V režime normal môže vypadnúť napájanie kde chce ale vždy sa spojenie obnový a trvá to trochu menej ako v režime Scan 4-5s.

U Spektrumky sa mi zas páči jednoduchšie menu a to je asi tak všetko

Dúfam že ti toto pomôže pri rozhodovaní. Ja by som Optic 6 nevymenil.

P.S. Určite sa Optic 6 predáva bez VF modulu a prijímača ale neviek kde som to vydel. Stál okolo 100 Eur. Skúsim ešte popozerať
Bydlisko: Bratislava/Žilina ( 29 rokov )
banova
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 20:17 | odkaz na príspevok
V tatramodely ho majú sice aj s VF modulom 35/40 Mhz sólo bez prijímača za 103 Eur.
Bydlisko: Bratislava/Žilina ( 29 rokov )
rado101k
modelár

Príspevkov: 425

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 20:34 | odkaz na príspevok
No podla Vasich rad to vyzera ze Hitec Optic 6 je asi najlepsia z tychto troch vysielaciek,aj ked zla asi nie je ziadna...
A aky mate nazor este na Hitec Eclipse 7???Sa nevyrabala a teraz je zase na trhu,je to novy model s rovnakym menom?Alebo obnovili staru vyrobu??To je stary model,ze??
Je naozaj o triedu lepsia?A preco???
Bydlisko: Bratislava
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 20:41 | odkaz na príspevok
Je to starý model (obnovená výroba), lebo je vysielačka obľúbená vo svete. Má 7 kanálov, viac voľných mixov. Po úprave softu od pána Palíka je z toho zase o triedu vyššie rádio. Viac info o update a možnostiach rádia je tu: http://www.volny.cz/jiri-palik/manual/Index.htm
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 1. 2010 o 20:45 | odkaz na príspevok
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
1 2 3 4
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 197 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: marianr,